Advents- og kalenderlysdekoration i kurv
779,95 kr.
Beskrivelse
Advents- og kalenderlysdekoration i kurv
Dette er et af årets mest populære kurser, hvor du går hjem med to færdige juledekorationer – en adventsdekoration og en kalenderlysdekoration.
Vi arbejder med moderne former og bygger begge dekorationer op i smukke kurve. Undervejs lærer du, hvordan du opbygger dekorationerne i oasis, så de får et flot, harmonisk udtryk og samtidig er nemme at holde friske gennem hele julesæsonen.
Vi bruger elegante lyseholdere til bloklys og arbejder med forskellige opbygninger, så de to dekorationer får hvert deres unikke udtryk. Du får masser af inspiration til materialevalg, farvesammensætning og de små detaljer, der gør den store forskel.
Vi skal også lave en flot sløjfe på dette kursus, så denne teknik får i også arbejdet med.
Undervejs deler jeg ud af mine tips og teknikker, som jeg selv har tillært mig af den bedste inden for området – Erik Bering.
Jeg guider jer hele vejen, så alle kan være med – uanset om du er nybegynder eller har prøvet at arbejde med blomster før.
Begge dekorationer og de tilhørende lys får du selvfølgelig med hjem.
Praktisk information
📍 Sted
Art of Flowers
Frisengårdsvej 57
5800 Nyborg
🕔 Tid
Mandag d. 23 november
Kl. 10.00 -14. 00 og Kl. 17.00–21.00
💰 Pris
779,95kr.
Prisen inkluderer begge kurve, lyseholdere, oasis, lys, blomster og alle øvrige materialer.
Du skal blot medbringe
- Blomsterværktøj (saks og evt. bidetang)
- Godt humør
Jeg sørger for resten og glæder mig til en hyggelig og kreativ aften i værkstedet, hvor vi sammen skaber to moderne juledekorationer, som kan sprede julestemning i dit hjem.
Yderligere information
| Dato | Mandag den 23. november Kl. 10.00 -14.00, Mandag den 23. november Kl. 17.00–21.00 |
|---|






